Закрійник

ЗАКРІЙНИК – одна з найбільш творчих та привабливих професій, яка дозволяє розкрити внутрішній світ людини, надати образу витонченості та шляхетності.  Це робітник високого рівня кваліфікації, який здійснює підбір моделей і розкрій швейних виробів  з урахуванням розмірів та особливостей фігури, віку і зовнішності  замовників, модних тенденцій,  виконує примірки, підганяє  вироби, усуває дефекти, консультує кравців щодо особливостей обробки  моделей одягу, знімає необхідні мірки, робить ескіз обраної моделі, оформляє замовлення.   Закрійник вивчає   основи конструювання і розкрою, технологію розкрою, пошиття та ремонту виробів, призначення та властивості матеріалів, що використовуються, сучасні напрями моделювання.

Професійно важливі якості:  Акуратність, витримка, доброзичливість, тактовність, стриманість, ввічливість. Закрійник повинен володіти точним окоміром, доброю зорово-руховою координацією, розвиненою просторовою уявою, довгостроковою і оперативною пам’яттю, умінням розподіляти увагу і концентрувати її в умовах перешкод, володіти навичками ділового спілкування. Знання із математики, креслення, малювання  є базою для опанування прийомами побудови креслень викройок та моделювання одягу.

 Перспективи: Навчання за рахунок регіонального замовлення. Оплачувані робочі місця під час виробничої практики, гарантоване працевлаштування, так як попит на фахівців з швейної  справи на ринку праці є високим. Можливість започаткувати власну справу. Професія для тих, хто вміє хобі перетворити на джерело заробітку.