Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

ОПЕРАТОР З ОБРОБКИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ – це цікава сучасна професія.  Висококваліфікований робітник вміє не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями),  та й є технічним фахівцем в області інформаційних технологій. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення дотримується порядку виконання технологічних операцій з обробки текстової та табличної інформації, комп’ютерної графіки, 3-D моделювання, створює та обслуговує Web-сайти, налагоджує та підтримує установлене системне та прикладне програмне забезпечення, створює та підтримує відповідні бази даних, обслуговує обладнання інформаційних систем відповідно до встановленого порядку, діагностує несправності в роботі апаратних засобів і програмних продуктів,  здійснює проектування та обслуговування комп’ютерних локальних мереж,  встановлює, налагоджує та забезпечує роботу окремих компонентів та конфігурацій операційних систем.

Здійснює окремі функції з програмування, адміністрування та діагностування мережі. Виконує регламентні роботи з обслуговування інформаційних мереж, серверів, операційних систем. Встановлює та налагоджує сервер мережі. Контролює та підтримує у належному стані комплекси апаратури з обробки інформації та програмного забезпечення.  У межах своєї компетенції забезпечує захист інформації на комп’ютерному обладнанні та у локальних мережах.

Професійно важливі якості: вміння працювати з великими об’ємами інформації, уважність, аналітичний склад розуму, вміння концентрувати увагу, спостережливість; аналітичні та математичні здібності; точна зорово-моторна координація на рівні рухів кистей рук; хороша зорова пам’ять; акуратність, охайність; скрупульозність у роботі; творчість; терплячість.

 Перспективи: Попит на висококваліфікованих фахівців в галузі інформаційних технологій на ринку праці. Отримання професії за рахунок регіонального замовлення. Гарантоване оплачуване робоче місце під час виробничої практики та працевлаштування за професією. Можливість започаткувати власну підприємницьку діяльність. Працевлаштування в  сервісних  центрах з продажу та ремонту комп’ютерної, офісної та побутової техніки; Інтернет провайдерами; в фірмах-розробниках програмних продуктів; підприємствах, установах, офісах.